![Εγγυητικές Αχαϊκής Τράπεζας](https://spep.gr/wp-content/uploads/2012/03/ΝΕΑΣΥΛΛΟΓΟΥ-538x218.png)
Συνάδελφοι
Πληροφορηθήκαμε ότι μερικές υπηρεσίες ζητούν από συναδέλφους να αντικαταστήσουν εγγυητικές της ΑΧΑΪΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ με άλλης τράπεζας ή ΤΣΕΔΕ. Επικοινωνήσαμε με τη ΑΧΑΪΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ( η οποία συνεχίζει να χρεώνει προμήθειες ) και μας είπε ότι η εγγυητικές είναι σε ισχύ.
Την άποψη ότι οι εγγυητικές αυτές είναι σε ισχύ μας εξέφρασε και ο Δικηγόρος της ΠΕΣΕΔΕ.
Για το λόγο αυτό καλούμε τους συναδέλφους , που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα , να μην προχωρήσουν σε ατομικές ενέργειες αλλά να ενημερώσουν το σύλλογο προκειμένου να υπάρξει κοινή αντιμετώπιση και παρέμβαση επί του θέματος .
Πάτρα 7/6/12
Βαγγέλης Γαλάνης
Ιούν